× بستن تبلیغات

شناخت بیماری هموروئید و باید ها و نباید های آن

نکات در مورد بیماری هموروئید

با وجود مشخص نبودن دلیل قطعی این بیماری ، پر واضح است که عدم پایبندی به برخی اصول تغذیه‌ای و سبک زندگی نادرست در به وجود آمدن آن بی‌تأثیر نیست که لیستی از آن‌ها عبارت است از:
1. عدم مصرف روزانه‌ی آب به میزان کافی
2. مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل
3. اضافه‌وزن
4. مصرف ناکافی میوه و سبزیجات
5. پرهیز از فعالیت بدنی و زندگی ماشینی
6. فعالیت‌های بدنی سنگین و نادرست
7. باقی ماندن طولانی مدت در وضعیت ایستاده یا نشسته
8. حمل وسایل سنگین و بیشتر از توانایی جسمی فرد
9. ازدیاد فشار شکمی با سرفه‌های شدید و مکرر
10. زور زدن هنگام دفع مدفوع
11. رابطه‌ی جنسی مقعدی
درمان به موقع بواسیر از اهمیت برخوردار است. اما انتخاب روش درمان، باید آگاهانه صورت بگیرد.
با تمام معایب و مزایایی که در درمان هموروئید بیان شد، این روش موافقان و مخالفان زیادی دارد. با توجه به مزایای این روش موافقان آن بیش از مخالفانش است. زمانی که از لیزر به عنوان یک روش درمانی برای مبتلایان به بواسیر یاد میشود، بیشتر بیماران تمایل به استفاده از این روش دارند و مهمترین دلیل آنها عدم نیاز به بستری و تسریع در بهبودی است. جراحی هموروئید با استفاده از لیزر به عنوان هموروئیدکتومی شناخته شده است. بیماران معتقدند که این روش موثر تر از جراحی سنتی است و به سرعت به آن اطمینان می کنند. این طرز تفکر تا حدی درست است. زیرا روش جراحی به هر حال یک روش تهاجمی برای درمان است.
در مواقعی که لیزر به درمان بواسیر کمک نکند، استفاده از روش جراحی سنتی راه حل مناسبی است در غیر این صورت جراحی بواسیر به کمک لیزر راه حل سریع و ایمنی است.
امروزه استفاده از لیزر در تمام دنیا و برای اکثر بیماری ها روند چشمگیری داشته و خوشبختانه نتایج موفقیت آمیزی در بر داشته است. اگر به هموروئید مبتلا هستید، به شما پیشنهاد می کنم روش جراحی با لیزر را به عنوان یکی از گزینه های 
درمانی خود در نظر بگیرید و در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید
دکتر بیژن عابدیان دارای برد تخصصی جراحی و عضو هیئت علمی دانشگاه ، جراح دستگاه گوارش-کلورکتال در مجموعه ایران کلینیک پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز درمان بواسیر، هموروئید، کیست مویی، شقاق، فیستول با لیزر در یک جلسه زیر نظر متخصص کولورکتال با 25 سال تجربه

نوشته شده در پنجشنبه 18 مرداد 1397ساعت 11:59 توسط reyhun|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ